0_Македонија.ПорталОпштество

Презентирано новото повеќенаменско возило на Противпожарната бригада на Град Скопје

Град Скопје доби нова противпожарна скала од 45 метри. Станува збор за повеќенаменско возило кое има пумпа за вода со капацитет од 45 илјади литри во минута а може да се користи и како кран за подигнување на тежина до четири тона.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close