0_Македонија.ПорталЕкономијаЛинк во живо

Презентација на петтиот пакет економски мерки (ВО ЖИВО)

Прес-конференција на која ќе биде презентиран петтиот пакет економски  мерки.

Скопје, 16 февруари 2021 (МИА) – Прес-конференција на која ќе биде презентиран петтиот пакет економски  мерки.

На прес-конференцијата ќе се обрати премиерот Зоран Заев, а за одговор на новинарски прашања присутни се заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, министерот за финансии Фатмир Бесими и министерот за економија Крешник Бектеши.

Back to top button
Close
Close