0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Презентација на новата платформа за транспарентност на податоците за јавниот долг

Новата платформа за транспарентност за прикажување на податоците на јавниот долг ќе биде презентирана денеска во медија центарот на Владата на Република Северна Македонија.

Скопје, 19 февруари 2020 (МИА) – Новата платформа за транспарентност за прикажување на податоците на јавниот долг ќе биде презентирана денеска во медија центарот на Владата на Република Северна Македонија.

Како што информираат од Министерството за финансии, платформата на прес-конференција ќе ја презентира ресорната министерка Нина Ангеловска. вг/са/

Back to top button
Close
Close