КултураКултура.Портал

Превод на „Светилка за Ханука“ од Османли во издание на „Прометеј“ од Нови Сад

Издавачката куќа „Прометеј“ од Нови Сад ја објави на српски јазик  книгата „Светилка за Ханука“ на Томислав Османли, преведена од македонски  од Зоран Ж. Пауновиќ. По прозната книга „Збир-ка-прича“, ова е втора книга на македонскиот автор што ја објавува „Прометеј“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close