Дописници МКДОпштински вести

Превентивни мерки од Општина Битола за намалување на загаденоста на воздухот

Општина Битола почна со превентивни мерки за намалување на загадувањето на воздухот. Последниве два дена, вредноста на суспендирани честички со големина од десет микрометри (PM10) ги надмина дозволените 100 микрограми на метар кубен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close