0_Спорт.ПорталОстанато

Претстојниот викенд започнува релито „Дакар“, првиот голем спортски настан во 2021

Релито „Дакар“ ќе стартува според предвидениот план, в недела, соопштија организаторите, додавајќи дека стартот и целта на трката ќе бидат во Џеда, пристаништен град на брегот на Црвеното Море.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close