КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Претставување на романот „Излегов“ на отец Пимен на Европската ноќ на литературата во Софија

Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Софија денеска ќе се приклучи на деветтото издание на  Европската ноќ на литературата во бугарската престолнина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close