0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Претставување на Регионалниот фонд за предизвици во Северна Македонија

Конференција за претставување на Регионалниот фонд за предизвици во Северна Македонија денеска ќе се одржи преку платформата „Зум“ со почеток во 11.30 часот. На настанот на кој свое обраќање ќе има и министерката за образование и наука Мила Царовска ќе биде најавено отворањето на првиот повик за изразување интерес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close