Svet.SlajderСветСвет.Портал

Претставник на Белата куќа бил во Дамаск на тајни преговори за ослободување двајца Американци

Кас Пател, заменик на помошникот на американскиот претседателот Доналд Трамп, неодамна отпатувал во Дамаск на „тајните состаноци“ со претставници на сириската Влада, кои имале за цел ослободување на најмалку двајца американски државјани, соопшти „Волстрит журнал“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close