Svet.SlajderДописници СветСвет

Претставници на Стејт департментот воделе тајни преговори за мирно заминување на Мадуро од власт

Специјалниот преставник на САД, амбасадорот Ричард Гренел, оддржал тајни средби со венецуелскиот политичар Хорхе Родригез од блискиот круг на Николас Мадуро за мирно заминување на претседателот на Венецуала од власта, објави денеска Блумберг

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close