Svet.SlajderДописници СветСвет

Претставници на Стејт департментот воделе тајни преговори за мирно заминување на Мадуро од власт

Специјалниот преставник на САД, амбасадорот Ричард Гренел, оддржал тајни средби со венецуелскиот политичар Хорхе Родригез од блискиот круг на Николас Мадуро за мирно заминување на претседателот на Венецуала од власта, објави денеска Блумберг

Back to top button
Close
Close