0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Претставници на Синодот и г.г. Стефан на средба со Заев изразија благодарност за писмото упатено до партијархот Вартоломеј

Премиерот Зоран Заев денеска прими делегација на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, што ја предводеше г.г. Стефан, архиепископ на МПЦ-ОА, придружуван од митрополитите г. Тимотеј и г. Климент.

Back to top button
Close
Close