0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Претставничкиот дом претстави Резолуција за кршење на правата и слободите на граѓаните во Хонг Конг

Конгресмените во американскиот Претставнички дом денеска ја претставија резолуцијата, поддржана од демократите и од републиканците, со која се осудуваат активностите на кинеската Влада во Пекинг и на локалните власти во Хонг Конг со кои се кршат правата и слободите на граѓаните во Хонг Конг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close