Дописници МКДОпштински вести

Претставничката на МД „Илинден“ се обрати пред претседателот Мета

Делгација на Македонското друштво „Илинден“ присуствуваше на денешната средба што албанскиот претседател Илир Мета ја организираше со претставниците на малцинствата во земјата по повод Меѓународниот ден за културен дверзитет и дијалог. 

Back to top button
Close
Close