0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникотБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Претставен Интервентниот план за инвестиции 2021-2026 година

Членовите на Владата, на вечерашната 73-та редовна седница, одржана видеоконференциска врска, на иницијатива на премиерот Зоран Заев заедно со министрите на економските ресори подетално го претставија Интервентниот план за инвестиции 2021-2026 година, со цел поставување постулати за брз и ефикасен излез од здравствено-економската криза, информира владината Прес-служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close