Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Претставата „Јулие Цезар“ најдобра на фестивалот „Албански театар во Македонија“

Со доделување на наградите за најдобрите, доцна синоќа беа спуштени завесите на 19-то издание на фестивалот „Албански театар во Македонија“, кој традиционално се одржува во Дебар.

Back to top button
Close
Close