Дописници МКДКултураКултура.Портал

Претсижни светски награди за уметникот Кашавелски од Куманово за делото „Судбоносно време“

Кумановскиот академски уметник, Синиша Кашавелски доби уште една награда за неговото дело „Судбоносно време“ (Crunch Time). Како што информираше уметникот, овој пат наградата е во Рим, Италија на „Малмеги Лаб“ која се одржа од 3 до 16 октомври во Piazz di Pietra Fine Art Gallery. Кашавелски учествуваше како селектиран финалист на интернационалниот конкурс

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close