Svet.SlajderВидео изјаваДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Претседателскиот кандидат, Жан-Лук Меленшон, посипан со брашно на антидесничарските демонстрации во Париз

Лидерот на партијата Непокорна Франција, Жан-Лук Меленшон денеска беше посипан со брашно на демонстрациите „против крајно десничарски идеи“, по што тој го осуди зголемувањето на физичкото насилство врз политичката класа, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close