Svet.SlajderСветСвет.Портал

Претседателски избори во Шри Ланка

Околу 15,99 милиони граѓани со право на глас денеска ќе избираат меѓу 35. претседателски кандидати, меѓу кои има само една жена

Back to top button
Close
Close