0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Претседателот Пендаровски се сретна со народниот правобранител Зибери

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими народниот правобранител Насер Зибери. На средбата, како што информираат од Кабинетот на претседателот, народниот правобранител го презентираше Годишниот извештај за степенот на обезбедувањето, почитувањето, унапредувањето и заштитата на човековите слободи и права за 2020 година.

Back to top button
Close
Close