0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Претседателот Пендаровски на средба со амбасадорката Бенгстон по повод Националниот ден на Шведска

 Во знак на одбележување на Националниот ден на Шведска - 6 јуни, Н.Е. Кристин Форсгрен Бенгтсон, амбасадорка на Шведска во Северна Македонија денеска беше домаќин на Стево Пендаровски, претседател на Република Северна Македонија и Првата дама Елизабета Ѓоргиевска.

Back to top button
Close
Close