0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Претседателот Пендаровски на онлајн конференција на Атлантскиот клуб на Бугарија

Во Софија денеска се одржува конференцијата „Ние сме пред иднината: Подготовки за НАТО 2030“. На учесниците на форумот ќе им се обратат потпретседателот на Бугарија Илијана Јотова и тројца генерални секретари на НАТО - Хавиер Солана, Џорџ Робертсон и Јап де Хоп Шефер. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close