0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Претседателот Пендаровски на чествување на 2 Август, Илинден – Денот на Републиката во Крушево

Претседателот на државата Стево Пендаровски, утре, по повод 2 Август, Илинден - Денот на Републиката, ќе присуствува на чествувањето на државниот празник во Крушево.

Back to top button
Close
Close