0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Претседателот Пендаровски иницираше дебата за носење посебен закон за вонредна состојба

Искуството од вонредната состојба предизвикана минатата година од пандемијата со корона вирусот е причина за денешната широка стручна и јавна дебата што претседателот Стево Пендаровски, ја иницираше се со цел донесување на посебен закон кој ќе ги регулира ингеренците во некоја идна вонредна состојба

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close