0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Претседателот на Уставниот суд на средба со турскиот амбасадор

Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати денеска ќе оствари средба со турскиот амбасадор во земјава Хасан Мехмет Секизќок.

Скопје, 20 јануари 2020 (МИА) – Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати денеска ќе оствари средба со турскиот амбасадор во земјава Хасан Мехмет Секизќок.

Од назначувањето за претседател на Уставниот суд, Мурати досега се сретна со евроамбасадорот Самуел Жбогар, како и со амбасадорите на Франција и Германија, Кристијан Тимоние и Томас Герберих. бак/бк/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close