0_Македонија.ПорталПолитика

Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка

Претседателот на Уставниот суд на Република Северна Македонија, Сали Мурати денеска ќе има средба со американската амбасадорка во земјава, Кејт Мари Бернс.

Скопје, 28 јануари 2020 (МИА) – Претседателот на Уставниот суд на Република Северна Македонија, Сали Мурати денеска ќе има средба со американската амбасадорка во земјава, Кејт Мари Бернс.

Од назначувањето за претседател на Уставниот суд, Мурати досега се сретна со евроамбасадорот Самуел Жбогар, како и со амбасадорите на Франција, Германија и Турција, Кристијан Тимоние, Томас Герберих и Хасан Мехмет Секизќок. дма/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close