0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Претседателот на словенечкиот Државен збор во посета на Северна Македонија

Претседателот на Државниот збор на Република Словенија Дејан Жидан денеска и утре ќе биде во посета на Република Северна Македонија. 

Скопје, 9 февруари 2020 (МИА) – Претседателот на Државниот збор на Република Словенија Дејан Жидан денеска и утре ќе биде во посета на Република Северна Македонија.

Жидан денеска ќе има средба со претседателот на Собранието Талат Џафери, а утре ќе се обрати пред пратениците и ќе присуствува на свечената седница на која треба да биде усвоен предлог Законот за Ратификацијата на Северноатланскиот договор. ев/бк/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close