0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Претседателот на Наполи разгледува опции стадионот да се вика Марадона

- Би сакал да го покажам лицето на Марадона на стадионот за време на утрешниот натпревар со Риека. Постои идеја да се нарече стадионот Сан Паоло-Марадона, тоа е нешто за што ќе размислиме, изјави Де Лаурентис.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close