БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Претседателот на Либија во посета на Атина, Дендиас утре на средба со Чавушоглу во Анкара

Претседателот на преодниот претседателски совет на Либија Мохамед Јунус ал-Менфи денеска е во посета на Атина и ќе оствари средби со грчката претседателка Катерина Сакеларопулу и грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close