Политички партии

Претседателот на Левица, Апасиев се сретна со рускиот амбасадор

Денес, 22 април 2021 година (четврток), со почеток во 11:00 часот, во репрезентативната „Струшка соба“ на Собранието на РМ - пратеникот проф. д-р Димитар Апасиев од Левица оствари средба со рускиот амбасадор во Република Македонија – Н.Е. Сергеј Баздникин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close