СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Претседателот на Колумбија испраќа армиски сили во Кали – центар на демонстрациите против даночната реформа

- Почнува веднаш распоредување на воена помош за полицијата во градот Кали и во департманот Вале дел Каука, изјави Дуке, чиј говор беше пренесен на Твитер страницата на неговата администрација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close