ЕвропаЕвропа.Портал

Претседателот на Киргистан побара од опозицијата да ги прекине протестите

Киргистанскиот претседател Соронбај Женбеков ја повика опозицијата да ги прекине протестите, додавајќи дека им наредил на безбедносните сили да не употребуваат огнено оружје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close