СветСвет.Слајдер

Претседателот на Израел прими трета доза вакцина против Ковид-19

Претседателот на Израел, Јицак Херцог и неговата сопруга Михал денеска меѓу првите примија трета доза од вакцината против Ковид-19, откако синоќа беше најавено дека еврејската држава прва во светот ќе ги имунизира лицата над 60 години со трета доза

Back to top button
Close
Close