Свет

Претседателот на Хондурас во посета на Израел

Претседателот на Хондурас Хуан Орландо Хернандез пристигна синоќа Израел со делегација на високи функционери за да ја отвори амбасадата на земјата во Ерусалим и да потпише низа договори, јави израелската агенција ТПС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close