0_Спорт.ПорталФудбал

Претседателот на фудбалскиот клуб Новара позитивен на новиот коронавирус

Италијанскиот фудбалски третолигаш Новара потврди дека претседателот Маурусио Руло е позитивен на коронавирус и во наредниот период ќе биде во изолација

Новара, 8 март 2020 (МИА) – Италијанскиот фудбалски третолигаш Новара потврди дека претседателот Маурусио Руло е позитивен на коронавирус и во наредниот период ќе биде во изолација.

Како што се наведува со клупското соопштение, Руло не се чувствувал добро по враќањето од службено патување во Германија и веднаш се обратил за помош.

Медицинска екипа земала брис од Руло и го пратила на тестирање во лабораторија од каде пристигна повратна информација дека е позитивен на новиот коронавирусот. сѓд

Таг
Back to top button
Close
Close