0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Претседателот на Европскиот парламент повика на земјите од Западен Балкан да им се дозволи пристап кон ЕУ

Претседателот на Европскиот парламент Дејвид Сасоли повика на земјите од Западен Балкан да им се дозволи пристапување кон Европската унија, нарекувајќи го проширувањето „позитивен проект за мир и просперитет“, јави ДПА.

Back to top button
Close
Close