Свет

Претседателот на Бенин реизбран со 86 отсто од гласовите

Претседателот на Бенин, Патрис Талон освои втор мандат со 86,36 проценти од гласовите на изборите при слаб одзив, покажаа првичните резултати што ги објави изборната комисија на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close