0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Претседателот на Барселона незадоволен од Гризман

Претседателот на Барселона, Жосеп Марија Бартомеу не е задоволен од играта на напаѓачот Антоан Гризман. Според „АС“, шефот на каталонскиот клуб е разочаран од перформансите и проблемите на Французинот од адаптацијата во тимот, па тој ќе биде подготвен да ја разгледа опцијата за продажба на фудбалерот.

Барселона, 2 јули 2020 (МИА) – Претседателот на Барселона, Жосеп Марија Бартомеу не е задоволен од играта на напаѓачот Антоан Гризман. Според „АС“, шефот на каталонскиот клуб е разочаран од перформансите и проблемите на Французинот од адаптацијата во тимот, па тој ќе биде подготвен да ја разгледа опцијата за продажба на фудбалерот.

Барселона го купи Гризман од Атлетико пред една година.

Оваа сезона, 29-годишниот Французин играше на 43 натпревари на сите турнири, постигна 14 голови и направи четири асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close