СветСвет.Портал

Претседателот на Аргентина ја прими руската вакцина Спутник V

Аргентинскиот претседател Алберто Фернандез денеска ја прими руската вакцина Спутник V против коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close