Svet.SlajderСвет

Претседателот на Алжир ги свика парламентарните избори на 12 јуни

Алжирскиот претседател Абделмаџид Тебун распиша предвремени парламентарни избори на 12 јуни, како што вети, во обид да ја врати контролата поради продолжување на уличните протести од движењето Хирак.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close