0_Македонија.ПорталЕкономија

Претседателката на ССК, Данела Арсовска нов почесен конзул на Унгарија

Владата на седница одржана на 29 декември минатата година донесе одлука за отворање Почесен конзулат на Република Унгарија во Штип, а Данела Арсовска е нов почесен конзул. Владата го задолжи Министерството за надворешни работи да ја спроведе оваа одлука, која стапи на сила наредниот ден од денот на објавувањето во Службен весник односно од 30 декември 2020 година, информираат од Сојузот на стопански комори (ССК).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close