0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Претседателите Пендаровски и Радев заеднички ќе оддадат почит на делото на „Св. Кирил и Методиј“ во Рим

Претседателите на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и на Република Бугарија, Румен Радев, заеднички ќе оддадат почит на делото на Светите браќа Кирил и Методиј во Рим.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close