ОпштествоХроникаХроника.Портал

Претреси во радовишко, пронајдено оружје

Полицијата при претреси во домовите на двајца жители на радовишкото село Јаргулица пронашла и одзела повеќе ловни пушки, сигнален пиштол и муниција. 

Back to top button
Close
Close