0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Претреси во Kумановско, пронајдени 15 килограми марихуана и приведени три лица

Полицијата денеска приведе три лица, едно од село Романовце и две од Куманово поради сомневање за недозволена трговија со дрога. При претрес во домот на лицето од Романовце биле пронајдени околу 15 килограми марихуана. Другите две лица се приведени бидејќи биле затекнати во неговиот дом.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close