ОпштествоХроникаХроника.Портал

Претреси во Чашка и Штип, пронајдено оружје

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со оружје и опасни материи, СВР Велес и СВР  Штип, денеса извршија претреси на локации во с. Ореше, општина Чашка и во Штип.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close