0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за општ и насилен криминал во соработка со СВР Велес вчера по наредба на судија на претходна постапка од Основен суд Велес изврши претрес во домот на Ѓ.П. во село Ореше, Велешко, заради сомнение за извршени кривични дела: недозволено изработување, држење, поседување и тргување со оружје и распрскувачки материјали  и предизвикување општа опасност.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close