ОпштествоХроника

Претрес во Охрид, приведен охриѓанец, пронајдена дрога

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје и од СВР Охрид синоќа во 22:35 часот во близина угостителски објект го лишиле од слобода Б.Р.(41) од Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close