0_Web_АктуелноВременска прогнозаОпштество

Облачно со повремен дожд и ветер

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, во северните делови со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено долж Повардарието. Во текот на денот облачноста ќе се намалува.

Back to top button
Close
Close