0_Web_АктуелноВременска прогнозаОпштество

Претпладне претежно облачно, попладне разведрување

Времето денеска претпладне ќе биде претежно облачно. На североистокот од земјата ќе има зголемена облачност и услови за појава на слаб снег, кој понекаде ќе преминува во слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Попладне облачноста ќе се намали. Максималната температура ќе достигне од 6 до 13 степени.

Back to top button
Close
Close