Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пресуда: Ситибанк не може да врати 500 милиони долари што ги префрли по грешка

Откако направи една од „најголемите грешки во историјата на банките“, на Ситибанк нема да и биде дозволено да си врати речиси половина милијарда долари случајно префрлени на позајмувачи на Ревлон, пресуди судија на американски окружен суд, јави Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close