Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономијаОпштински вести

Преспанските земјоделци преку агрометеоролошка станица ќе се информираат за повеќе параметри

Во јаболковите насади на средното општинско училиште „Цар Самоил“ во Ресен поставена е агрометеоролошкa станицa со софтвер за земјоделски култури, преку која земјоделците во Преспа ќе може да се информираат за моменталните температура и влажност во воздухот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close